Ansamblist

Ansambel VERBARIUM on kammerliku kõlaga kvintett, mille liikmeteks on Liina Saar – vokaal, , Marek Talts – elektrikitarr, Jaan Jaago – akustiline kitarr,  Mingo Rajandi – kontrabass ja Eno Kollom-  löökpillid

VERBARIUM tuli kokku 2013. aasta sügisel, mil Mingo Rajandilt telliti muusikaline programm August Sanga ning Kersti Merilaasi tekstidele, et esitada seda poeetide sajanda sünniaasta täitumist tähistaval konverentsil Tartus. Kava koosneb kõigi ansambliliikmete loomingust. Hõrgu instrumentatsiooniga koosseis põimib oma muusika ümber tekstide, mille teemaks on armastus, kodumaa, inimese igapäevaprobleemid ning elu ise ühes oma ilu ja valuga. Siinmail improvisatsioonilises muusikas üsna harva esinev vibrafon annab ansamblile unenäolise ja astraalse kõla, mis põimub hästi lauljatar Liina Saare maheda ning sensuaalse tämbriga.

 

liina

Liina Saar on õppinud EMTA-s, Göteborgi Muusikaakadeemias ja Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias. Ta on loonud muusikat mitmetele kollektiividele, neist tuntuimad  MiaMee ja Ajavares. Eesti-Rootsi ansambel MiaMee astus tänavu laiema kuulajaskonna ette Eesti Laulu konkursil Liina Saare-Liisi Koiksoni lauluga „Fearful Heart“. Kevadel 2014 ilmus ansambli debüütalbum “Some Other Me” mis võeti kriitikute poolt suure sümpaatiaga vastu. Lisaks on Liina ansambli Jazz’n Motion liige (ansambel esitab seadeid peamiselt jazziklassika hulka kuuluvatest lugudest). Oma muusikalisi teadmisi annab Liina edasi noortele lauljatele Viljandi Kultuuriakadeemias ja Kiili Kunstide Koolis.

Kuula ka: www.soundcloud.com/liinasaar

 

 

mingo

Mingo Rajandi on kontrabassimängija, helilooja ja ansamblijuht. Ta on loonud muusikat mitmetele koosseisudele, millest aktiivselt tegutsevad Heliotroop, Avarus Ensemble ja Verbarium. Ta on lõpetanud EMTA jazzoasakonna kontrabassi erialal ning omandanud magistrikraadi heliloomingus. Tema helikeeles on mõjutusi kaasaegsest akadeemilisest muusikast, jazzist, progerokist ja erinevate rahvaste kultuuridest. Mingolt on tellitud mitmeid teoseid, muuhulgas sellistele festivalidele nagu Nargenfestival ja Klaaspärlimäng. Aeg-ajalt teeb ta kultuurisaateid Klassikaraadios.

Kuula ka: www.soundcloud.com/mingorajandi