Film


The Cap and Bells

Lühifilm “The Cap and Bells” on eksperimentaalne tantsufilm, mis käsitleb kahe inimese lahkuminekut, selle erinevaid faase ning kogu protsessiga seonduvat nostalgiat. Teose lähtepunktiks on William Butler Yeatsi samanimeline poeem, millest väljakasvanud heliteos, koreograafia ja visuaalne materjal põimitakse lühifilmis ühtseks tervikuks.

Filmi lähtepunktiks on helilooja Mingo Rajandi samanimeline heliteos, mille 2015 tellis Nargen Festival, esitajaks Avarus Ensemble. Idee, et teos peab mingil kujul lisaks saama ka visuaalse ning seejuures just koreograafilise poole, sündis kohe alguses – küllap inspireerituna nii teksti kui ka muusika narratiivsest olemusest. Samal ajal töötasid Mingo Rajandi ning koreograaf Marie Pullerits juba esimese ühistööga (tantsuetendus “Hingelinnud”, esietendus 15. juuni 2016, korraldajaks Avarus). Kunstnik Pille Kose on Avarusega seotud esimestest hetkedest peale ning on loonud kõik kujundused, logost plakatiteni. Pulleritsu ja Kose kaasamine filmiprojekti oli senise koostöö orgaaniline edasiarendus.

Filmi režissööriks on Carlos Lesmes, kes tõi seni abstraktsele soovile luua heliteosele mingi visuaalne väljendus lisaks konkreetsed ideed ning meeskonda operaator Meelis Veeremetsa, kes on ka filmi visuaalse kontseptsiooni taga.

Filmi esitluse teeb veelgi erilisemaks asjaolu, et Avarus Ensemble kannab teose koos filmiga ette elavas esituses.

Režissöör – Carlos E. Lesmes
Operaator – Meelis Veeremets
Helilooja – Mingo Rajandi
Esitaja – Avarus Ensemble
Koreograaf – Marie Pullerits
Tantsijad – Marie Pullerits, Joonas Kollom
Kunstnik – Pille Kose
Tootja – Avarus
Kaastootja – Allfilm, Madis Tüür