Avaleht

LUG_TLL raames seguneb Lõuna-Šveitsi ja Eesti jazzmuusika!

LUG_TLL 2.0 on Šveitsi-Eesti jazzfestival, mille korraldajateks on Avarus koostöös Šveitsi agentuuriga Q3 13. ja 14. oktoobril võib Tallinnas, klubis Philly Joe’s kuulda põnevat improvisatsioonilist muusikat Šveitsi Ticino regioonist. Mitmel puhul liituvad peamiselt külalisartistidena ka mõned Eesti jazzmuusikud!

Mõlemal õhtul on võimalik kuulda kahte koosseisu ning külalisteks suurepärased Eesti muusikud Liina Saar ja Meelis Vind. Raun Juurikas on koos Šveitsi löökpillimängija Brian Quinniga juba mõned aastad koostööd teinud duo BRAUN raames - tegemist on juba mitmenda ühisprojektiga, mis ligi 9 aastat kestnud Eesti-Šveitsi suunalisest tegevusest "LUG_TLL" raames on välja kasvanud.

Festival on alguse saanud sõprussuhetest kahe riigi muusikute vahel, mis on viinud kümne aasta jooksul sügavama koostööni. 2007. aastal kohtusid Bukarestis, Rumeenias ansambel Ajavares ning šveitslastest vendade trio Q3. Sõpruskond on tänaseks läbi erinevate koostööde laienenud ja nii tekkis idee kahe riigi vahelisest projektist. Sündis minifesival TLL >LUG, LUG_TLL.